yükleniyor...
ara

Kapadokya da Dış Mekan Çekimi İle İlgili İp Uçları!

Sizlere Kapadokya da Dış Mekan Çekimi İle İlgili Bazı İp Uçları Sunacağız…

  • Kapadokya da balonlarla dış mekan çekimi yapmak için sabah gün doğumundan önce uyanmanız gerekiyor. Sabah saatlerinde hava sıcaklığının düşmesinden dolayı gün doğumuna kadar üşümemeniz için yanınızda bir ceket bulundurmanız sizin açınızdan avantajdır.
  • Kapadokya da balonlarla dış mekan çekimi yapmak için gün doğumundan en az 1 saat önce Göreme Kasabası’nda olmanız gerekiyor. Sıcak hava balonlarını en güzel nerede izlerim? Balonlar saat kaçta uçuyor? Sorularının cevabı blog sayfamızda ki Balonlar kısmında bulabilirsiniz.
  • Kapadokya da balonlarla dış mekan çekimi yapmak için kesinlikle Kapadokya da sürekli çekim yapan bir fotoğrafçı ile anlaşın. Mevsim ve hava şartlarının balon kalkış ve seyir lokasyonlarında değişikliğe sebep olmasından dolayı sürekli aynı noktadan fotoğraf çekmek mümkün olmaz. Bu yüzden hava şartlarının etkisini göze alacak ve ışık koşullarını tecrübe etmiş bir fotoğrafçı ile çalışmanız , günün sonunda sizin mutlu ayrılmanızda büyük fayda sağlayacaktır.
  • Kapadokya da balonlarla dış mekan çekimi yapmadan önce fotoğrafçınızı seçme konusunda özen gösteriniz. Fiyat cazibesiyle sizlere hizmet sunmak için çaba harcayacak birçok fotoğrafçı olacaktır. Öncelikle Kapadokya da fotoğraf çekmişse örnek fotoğraflar isteyin. Ülkemizin her ilinden yılda birkaç defa gelip Kapadokya da dış mekan fotoğrafı çeken fotoğrafçı arkadaşlarımızın mekan ve o mekanın şartları konusunda sürprizlerle karşılaştığını görüyoruz. Bu sürprizlerin Kapadokya da ki fotoğraf çekiminize etki etmesi muhtemel… Bu yüzden Kapadokya da balonlarla dış mekan çekimi yapmak için seçtiğiniz fotoğrafçı arkadaşların Kapadokya da ki fotoğraf çekimlerinden birkaç örnekle sizlere hitap etmesine müsaade etmeyin. Daha fazla örnek fotoğraf talep edin ya da daha fazla fotoğraf örneği olan bir fotoğrafçı ile çalışın.
  • Kapadokya da balonlarla dış mekan çekimi yapmak için doğru zamanı kollamayın. Sizin için balon uçuş saatlerini ve mevsimlerini kaleme aldık. Fakat yaz aylarında balon uçuşunun kesin olacağı konusunda bir bilgi kirliliği var. Temmuz 15 de Kapadokya da balon uçma ihtimali ne kadar yüksek se , Ocak 15 de Kapadokya da balon uçma olasılığı o kadar yüksektir. 2019 yılı yaz mevsiminde bir çok gün balon uçuşları sürpriz bir şekilde iptal oldu. Meteorolojinin rüzgar hızı yüksek olduğunu açıklaması üzerine balon uçuşları iptal olur.
  • Kapadokya da balonlarla dış mekan çekimi yapmak için tecrübeli bir fotoğrafçıya ihtiyacınız var! Çünkü ülkemizin bütün illerinde dış mekan çekimleri bir manzara karşısında ekstra ışık kaynağına ihtiyaç duymadan yapılmaktadır. Kapadokya da dış mekan çekimlerinin geneli ters ışıkta yapılmaktadır. Yani Kapadokya da dış mekan çekimleri güneşe karşı yapılmaktadır. Bu yüzden dış mekan çekiminde ters ışık kurallarını bilen , tecrübeli olan ve size ters ışıkta en doğru fotoğrafları sunan bir fotoğrafçı ile çalışmanız , Kapadokya dış mekan çekiminizin verimli geçmesi açısından büyük önem arz ediyor. Not: Ters ışık bir fotoğrafçının en büyük sınavıdır.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Diğer Gönderiler