yükleniyor...
ara

Kapadokya da Balon Ücretleri Ne Kadar ?

Balonlarla uçmak gerçekten çok farklı bir deneyim. Gökyüzüne çıktıkca özgür hissediyorsunuz ve sizi tarifsiz bir mutluluk sarıyor. Etrafınızda onlarca balon , eşsiz Kapadokya manzarası , ve çılgın balon pilotlarının size yaptığı profesyonel ve bi okadarda adrenalin yükselten şakalar. Vadiler arasında uçmayı kim istemez ki? Hatta bazen Göreme ve Uçhisar bölgesinde otel terasında kahvaltısını yapan tursitlere el sallamayı , Kapadokya da dış mekan çekimi yaptıran gelin-damatlara gökyüzünden eşlik etmeyi.
Fakat tüm bunlar için günümüz ekonomisinde iyi paralar ödemeniz gerekıyor. Kış ayları için Kapadokya da balon uçuş fiyatları kişi başı 100-160 euro civarındayken , Yaz aylarında akın akın turist sezonuyla Kapadokyada Balon ücretleri kişi başı 200-250 euro gibi fiyatlara çıkabiliyor.
Balon fiyatları neden bu kadar pahalı sorusuna ise şöyle cevap verebiliriz
eğer euro veya tl baglantısını doğru yaparsak yani her iki para değerini birim olarak kabul edersek
Yurtdışından gelen bir turist 250 birim(euro) ödeyerek balona biniyor ve bu yurtdışından gelen bir turist için küçük bir fiyat.
Fakat bizim için 250 birim(euro) ortalama bir ailenin aylık kira + faturaları demek 🙂
İnşallah bir gün kur farklarının ortadan kalkacağı bir ekonomiye sahip oluruz ve bizim içinde 250 euro küçük bir fiyat olarak gözümüze görünmez.

Kategoriler

Etiketler

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Diğer Gönderiler